Schedule & Scores for Friday, October 5, 2012:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
5A Timber Creek31 @ 3East River  
Port Charlotte20 @ 28Lemon Bay  
American Heritage (Plantation)44 @ 3Hallandale  
Frostproof16 @ 17Fort Meade  
Cypress Creek0 @ 42Freedom (Tampa)  
Cypress Creek0 @ 42Freedom (Orlando)  
West Orange27 @ 41Olympia  
Monsignor Pace14 @ 38Trinity Catholic  
Somerset Academy42 @ 39Archbishop Carroll  
Celebration0 @ 26Harmony  
Heritage27 @ 7Eau Gallie  
Lake Wales14 @ 3Mulberry  
Tenoroc6 @ 35Auburndale  
Winter Haven24 @ 28Lake Gibson  
Oak Ridge21 @ 28Lake Howell  
Evans27 @ 14East Ridge  
5A Boone6 @ 23Dr Phillips  
Gateway9 @ 6Liberty  
Glades Day69 @ 0Coral Springs Christian  
Lake Worth20 @ 21Santaluces  
Berean Christian40 @ 0Palmer Trinity  
Summit Christian28 @ 30Solid Rock Christian  
South Fork39 @ 0Palm Beach Lakes  
Ocoee0 @ 46Apopka  
South Lake0 @ 52Seabreeze  
5A Freedom (Tampa)16 @ 31Chamberlain  
Lake Nona42 @ 7Tavares  
Seminole (Seminole)15 @ 20Clearwater  
Lake Mary35 @ 0Lyman  
Winter Springs12 @ 23Edgewater  
Poinciana0 @ 48Bishop Moore  
Osceola (Seminole)34 @ 24Boca Ciega  
University Orange City3 @ 24Hagerty  
Dillard70 @ 0Pompano Beach  
5A Jenkins35 @ 13Wekiva  
4A Astronaut17 @ 0Satellite  
5A Boynton Beach38 @ 18Westwood  
Suncoast0 @ 47Glades Central  
5A Martin County30 @ 24Port St. Lucie  
Sarasota12 @ 48Venice  
DeLand30 @ 28Fletcher  
North Miami Beach40 @ 27Dr Krop  
Bayside21 @ 7Melbourne  
Mainland21 @ 24New Smyrna Beach  
Okeechobee38 @ 28Forest Hill  
Olympic Heights14 @ 17Sebastian River  
Inlet Grove40 @ 18North Broward Prep  
Cardinal Newman27 @ 19Wellington  
Ridge35 @ 13Haines City  
Lakeland33 @ 0Lake Region  
Rockledge0 @ 25Merritt Island  
University Orlando38 @ 0Colonial  
Lake Highland Prep10 @ 47Jones  
Avon Park0 @ 35Clewiston  
Cardinal Mooney17 @ 20Lakeland Christian  
Wildwood7 @ 28Lecanto  
Berkeley Prep41 @ 19St. Petersburg Catholic  
Manatee56 @ 0Braden River  
Lakewood Ranch41 @ 34Tarpon Springs  
Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale)10 @ 29Kings Academy  
Benjamin31 @ 30LaSalle  
Westminster Academy14 @ 28John Carroll Catholic  
Atlantic (Delray Beach)40 @ 0West Boca Raton  
Cocoa40 @ 6Cocoa Beach  
Gainesville70 @ 7Citrus  
St. Thomas Aquinas24 @ 27Miramar  
Lincoln45 @ 7Buchholz  
First Coast19 @ 16Fleming Island  
Raines33 @ 0Jackson (Jacksonville)  
Northeast (St. Petersburg)1 @ 0Countryside  
South Sumter41 @ 0Bradford  
South Fort Myers31 @ 28Riverdale  
East Gadsden47 @ 0Marianna  
East Lake22 @ 16North Port  
Pensacola Catholic29 @ 26Florida State University  
Ridgeview17 @ 52Columbia  
First Academy (Leesburg)48 @ 8Central Florida Christian Academy  
Flanagan44 @ 8West Broward  
Island Coast24 @ 21Fort Myers  
Palm Beach Central45 @ 7Park Vista  
Royal Palm Beach42 @ 0Spanish River  
Pasco26 @ 0Wesley Chapel  
Palm Harbor University35 @ 9Riverview (Sarasota)  
Seminole Ridge37 @ 18Pahokee  
Oakleaf33 @ 13Leon  
Jefferson28 @ 36Hillsborough  
Tampa Bay Tech53 @ 6Wiregrass Ranch  
Sickles16 @ 20Armwood  
Gulf Breeze14 @ 37West Florida  
Springstead42 @ 7Central (Brooksville)  
Union County28 @ 14Dixie County  
Tampa Catholic7 @ 27Clearwater Central Catholic  
Pinellas Park28 @ 3St. Petersburg  
Pensacola10 @ 20Pace  
Western41 @ 0Stranahan  
Bartow7 @ 31Kathleen  
Warner Christian47 @ 25Trinity Christian Academy (Deltona)  
Leonard28 @ 0Boca Raton  
Alonso20 @ 0Bloomingdale  
Milton40 @ 28Tate  
Immokalee29 @ 21Lely  
Mandarin14 @ 28Sandalwood  
Choctawhatchee17 @ 21Navarre  
Providence42 @ 7Episcopal  
Jesuit47 @ 0Lennard  
Forrest22 @ 38Bishop Kenny  
Dunbar34 @ 9North Fort Myers  
Fort Walton Beach21 @ 17Crestview  
Barron Collier14 @ 42Naples  
Escambia25 @ 9Washington (Pensacola)  
Ida Baker42 @ 6Bishop Verot  
Clay41 @ 28Parker  
Mount Dora57 @ 12Weeki Wachee  
Monarch38 @ 22Piper  
Belen Jesuit17 @ 22Carol City  
Leesburg50 @ 26Lake Minneola  
Atlantic Coast14 @ 30Bartram Trail  
Crystal River3 @ 44North Marion  
Creekside36 @ 7Menendez  
Newberry16 @ 7Chiefland  
Nature Coast Tech13 @ 14Sunlake  
Edison42 @ 7Doral Academy  
West Port7 @ 51Madison County  
Everglades14 @ 28Taravella  
Hernando35 @ 0River Ridge  
Forest10 @ 29Chiles  
Lake Mary Prep20 @ 8Victory Christian Academy  
Cooper City31 @ 8Nova  
Nease12 @ 40Palatka  
First Baptist Academy59 @ 14Evangelical Christian  
Ribault18 @ 45Bolles  
Dunnellon39 @ 12Santa Fe  
Matanzas3 @ 34Ponte Vedra  
Indian Rocks Christian25 @ 21Admiral Farragut  
Wolfson60 @ 12Englewood  
Plant City7 @ 22Durant  
Fivay46 @ 3Hudson  
South Miami0 @ 6Coral Gables  
Fort Lauderdale7 @ 21McArthur  
Hollywood Hills6 @ 47Plantation  
Lafayette30 @ 14Hamilton County  
Suwannee0 @ 54Godby  
Coral Springs35 @ 13Coral Glades  
Walton27 @ 45Taylor County  
Liberty County34 @ 24West Gadsden  
Dunedin20 @ 13Spoto  
Moore Haven56 @ 0St. Stephens Episcopal  
Mitchell27 @ 17Land OLakes  
East Bay33 @ 14Riverview (Riverview)  
Centennial0 @ 40Treasure Coast  
Fernandina Beach0 @ 35Yulee  
Arlington Country Day26 @ 32Potters House Christian  
Cape Coral3 @ 20Estero  
Booker57 @ 27Lake Placid  
Holy Trinity Episcopal16 @ 6Neumann  
Zephyrhills34 @ 3Gulf  
Brandon13 @ 35Newsome  
Gibbs0 @ 16Lakewood  
Middleburg14 @ 49Orange Park  
Rutherford7 @ 10Arnold  
Umatilla6 @ 21Keystone Heights  
Middleton34 @ 40Blake  
Gulf Coast0 @ 49Charlotte  
Port St. Joe56 @ 14Franklin County  
Lee35 @ 17Stanton  
Ferguson27 @ 14Sunset  
Agape Christian Academy (Orlando)22 @ 29Foundation Academy  
Eagles View46 @ 8St. Joseph  
Freeport41 @ 34Baker  
Maclay58 @ 0Rocky Bayou Christian  
Crescent City11 @ 6Florida A&M  
Paxon0 @ 36Baker County  
Harvest Community16 @ 57Baldwin  
Bell14 @ 29Hilliard  
Barrington Christian Academy6 @ 47Dade Christian  
Graceville48 @ 26Wewahitchka  
Orangewood Christian0 @ 13Melbourne Central Catholic  
Goleman28 @ 7Miami Springs  
Canterbury19 @ 40Carrollwood Day  
Sneads0 @ 21Blountstown  
Dixie Holli0 @ 34Largo  
Pine Ridge26 @ 6Deltona  
Pembroke Pines Charter7 @ 34Archbishop McCarthy  
Jay14 @ 62Northview  
Cypress Lake14 @ 40Lehigh  
Leto3 @ 48King  
St. Andrews22 @ 54Pope John Paul II  
Seffner Christian7 @ 45Landmark Christian  
Orlando Christian Prep49 @ 6Montverde Academy  
Ransom Everglades14 @ 0Marathon  
Hawthorne6 @ 41North Florida Christian  
Highlands Christian34 @ 24Masters Academy (Oviedo)  
St. John Lutheran6 @ 48Father Lopez  
Archbishop Curley13 @ 33Florida Christian  
Bishop Snyder0 @ 76Trinity Christian  
Mount Dora Bible6 @ 9Santa Fe Catholic  
The Villages Charter20 @ 35Taylor  
Vernon13 @ 34Cottondale  
Northside Christian28 @ 35Keswick Christian  
Branford0 @ 53Jefferson County  
John Paul II Catholic33 @ 56Flint River Academy GA  
South Walton6 @ 37Chipley  
South Florida HEAT6 @ 48St. Edwards  
Duval Charter8 @ 68University Christian  
Florida School for the Deaf76 @ 6Alabama School for the Deaf AL  
International Community7 @ 34Merritt Island Christian  
Oxbridge Academy13 @ 46Jupiter Christian  
Life Academy18 @ 62Christs Church Academy  
St. Francis Catholic14 @ 17Oak Hall  
Legacy Charter1 @ 0Vanguard (Lake Wales)  
Bronson6 @ 61Trenton  
Cedar Creek Christian0 @ 28All Saints Academy  
Munroe0 @ 43Aucilla Christian  
Cornerstone Charter Academy6 @ 60Bishop McLaughlin Catholic  
Temple Christian Academy6 @ 32St. John's Country Day  
Peniel Baptist Academy14 @ 20Seven Rivers Christian  
Beacon of Hope Christian26 @ 44Seacoast Christian Academy  
Grace Baptist Academy56 @ 0Hollywood Christian  
Eastland Christian1 @ 0Downey Christian  
Families Instructing Students HomeSchool25 @ 19Oasis Christian  
Lakeside Christian46 @ 8Town N Country Christian Academy  
Solid Rock Community45 @ 13Citrus Park Christian  
Geneva Classical Academy19 @ 55Clearwater Academy International  
Washburn Academy26 @ 19Hernando Christian Academy  
Hillsborough Baptist44 @ 65First Coast Christian  
Nicaea Academy0 @ 51Canterbury  
Countryside Christian0 @ 40City of Life Christian Academy  
Golden Rule Academy0 @ 64Cape Coral Christian  
Miami Christian19 @ 27Westwood Christian  
Halifax Academy26 @ 40Elfers Christian  
Vanguard (Ocala)42 @ 3Lake Weir  
Central (Miami)38 @ 20Homestead  
Jackson (Miami)32 @ 12Key West  
Osceola (Kissimmee)43 @ 0St. Cloud  
Calvary Christian (Clearwater)37 @ 8Cambridge Christian  
First Academy (Orlando)49 @ 0Trinity Prep  
Seminole (Sanford)20 @ 35Lake Brantley  
Atlantic (Port Orange)26 @ 20Eustis  
Central (Fort Pierce)34 @ 0Viera  
Palmetto (Palmetto)48 @ 7Bayshore  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)