Schedule & Scores for Friday, October 8, 2010

ClassAway   HomeLocation
Frostproof0 @ 35Jones  
Cypress Creek0 @ 22Oak Ridge  
3A Satellite6 @ 35Cocoa  
3A Chaminade-Madonna54 @ 34Somerset Academy  
Archbishop Carroll14 @ 27Monsignor Pace  
Doral Academy7 @ 56LaSalle  
Choice Learning Academy19 @ 0Marathon  
5A Celebration0 @ 19Tenoroc  
Lake Wales37 @ 3Sebring  
1A Jupiter Christian15 @ 42East Ridge  
Lake Worth42 @ 13Royal Palm Beach  
Berean Christian42 @ 36Zion Lutheran  
Summit Christian7 @ 41Glades Day  
South Fork7 @ 14Martin County  
Ocoee7 @ 56South Lake  
Apopka33 @ 6West Orange  
Olympia27 @ 13Wekiva  
Lyman6 @ 42Lake Brantley  
Oviedo14 @ 0Evans  
Winter Springs28 @ 21Hagerty  
Poinciana0 @ 44Harmony  
Liberty6 @ 55Edgewater  
Lakewood14 @ 50Jefferson  
Astronaut30 @ 0Rockledge  
Sarasota10 @ 45Manatee  
Bayside34 @ 59Lakeland  
Mainland21 @ 0Spruce Creek  
Palm Bay47 @ 7Viera  
Melbourne45 @ 21Port St. Lucie  
Clewiston60 @ 0Gateway Charter  
Santaluces32 @ 35Leonard  
Wellington20 @ 14West Boca Raton  
Lake Region7 @ 44Ridge  
Haines City17 @ 28Kathleen  
Merritt Island3 @ 21Westwood  
Titusville19 @ 34Jensen Beach  
University Orlando21 @ 28Colonial  
Mulberry6 @ 19Avon Park  
Cardinal Mooney13 @ 30Lake Highland Prep  
Pahokee20 @ 50American Heritage (Delray Beach)  
DeSoto County12 @ 46Estero  
Venice49 @ 20North Port  
Benjamin7 @ 24Kings Academy  
Palmer Trinity0 @ 8Princeton Christian  
Sebastian River9 @ 14Central (Fort Pierce)  
Atlantic (Delray Beach)26 @ 7Park Vista  
Gainesville55 @ 0Lecanto  
Largo55 @ 0Leto  
Fletcher41 @ 25Middleburg  
Godby17 @ 35Madison County  
Robinson28 @ 14Newsome  
Wakulla10 @ 24Lincoln  
Carol City20 @ 28North Miami Beach  
South Sumter10 @ 26Bishop Moore  
Fleming Island31 @ 10Seabreeze  
Plantation20 @ 21Western  
Armwood1 @ 0King  
Miramar45 @ 13South Plantation  
Palmetto (Miami)7 @ 21South Dade  
Columbus37 @ 0Coral Gables  
Ponte Vedra14 @ 51Clay  
Niceville35 @ 14Mosley  
Sandalwood28 @ 38Orange Park  
First Academy (Leesburg)0 @ 57Seven Rivers Christian  
Pace42 @ 0Escambia  
Hillsborough35 @ 13East Bay  
Palm Beach Gardens21 @ 31Vero Beach  
Flanagan21 @ 35Cypress Bay  
Island Coast54 @ 0Lake Placid  
Palm Beach Central10 @ 21Seminole Ridge  
Palm Harbor University28 @ 38East Lake  
Springstead14 @ 17Lake Weir  
Union County24 @ 25Bradford  
University Christian19 @ 38Bolles  
Hallandale7 @ 6Pembroke Pines Charter  
Bartow7 @ 37Lake Gibson  
Warner Christian35 @ 0Trinity Christian Academy (Deltona)  
Fort White30 @ 27Florida State University  
Blanche Ely28 @ 9Monarch  
Milton20 @ 49Navarre  
Fort Walton Beach20 @ 26Crestview  
Ida Baker7 @ 28Gulf Coast  
Leesburg55 @ 27Eustis  
Dr Krop14 @ 6American  
Sunlake29 @ 0Wesley Chapel  
Buchholz7 @ 19First Coast  
Atlantic Coast57 @ 0Father Lopez  
Newberry26 @ 62Mount Dora  
Riverdale39 @ 20Fort Myers  
Edison0 @ 44Jackson (Miami)  
Boca Raton7 @ 40Glades Central  
Parker0 @ 10Jackson (Jacksonville)  
Everglades56 @ 13West Broward  
Chiles14 @ 42Leon  
Forest24 @ 14Mandarin  
Cooper City27 @ 0Fort Lauderdale  
Holmes County14 @ 35Northview  
Nease7 @ 16Bartram Trail  
Bloomingdale0 @ 37Plant City  
Dunnellon36 @ 7Citrus  
Indian Rocks Christian13 @ 21Clearwater Central Catholic  
Nova0 @ 45St. Thomas Aquinas  
Keystone Heights7 @ 59Trinity Catholic  
Tarpon Springs52 @ 0Ridgewood  
Suwannee14 @ 49Raines  
Moore Haven76 @ 38St. Stephens Episcopal  
Mitchell51 @ 22Zephyrhills  
Centennial13 @ 21Treasure Coast  
Bay7 @ 13Washington (Pensacola)  
Fernandina Beach14 @ 42Episcopal  
North Broward Prep23 @ 28Pine Crest  
Baldwin26 @ 45Baker County  
Menendez0 @ 56St. Augustine  
Steinbrenner31 @ 14St. Petersburg Catholic  
Douglas31 @ 22Taravella  
Cape Coral49 @ 21Palmetto Ridge  
Bayshore27 @ 28Booker  
Hardee34 @ 36Immokalee  
Shorecrest Prep14 @ 40Canterbury  
Clearwater6 @ 21Countryside  
Blake21 @ 14Osceola (Seminole)  
Lely31 @ 34East Lee County  
Brandon48 @ 20Wharton  
Gibbs20 @ 49St. Petersburg  
Tate7 @ 29Pine Forest  
Stranahan40 @ 6Forest Hill  
Arnold48 @ 49Choctawhatchee  
Rutherford20 @ 38Gulf Breeze  
Port St. Joe39 @ 26Franklin County  
Mater Academy Charter7 @ 47Belen Jesuit  
Williston43 @ 3Umatilla  
Lee0 @ 56White  
Spoto54 @ 0Dixie Hollins  
Mourning0 @ 14Coral Shores  
River Ridge26 @ 13Hudson  
Agape Christian Academy (Orlando)8 @ 18Woods Haven Prep Academy  
Eagles View12 @ 57North Florida Christian  
Belleview0 @ 59North Marion  
Westland Hialeah27 @ 20Hialeah Gardens  
Freeport15 @ 0South Walton  
LaBelle3 @ 34Dunbar  
Crescent City35 @ 24Holy Trinity Episcopal  
Baker32 @ 0Bozeman  
Florida A&M62 @ 22Graceville  
Miami26 @ 3South Miami  
Coral Glades21 @ 14Coral Springs Charter  
Cambridge Christian28 @ 39Santa Fe Catholic  
Chipley14 @ 28Walton  
Bishop Verot20 @ 24Mariner  
Hamilton County18 @ 9Dixie County  
Barrington Christian Academy35 @ 0Sheridan Hills Christian  
Palm Beach Lakes6 @ 62Dwyer  
Santa Fe22 @ 46Ribault  
Englewood6 @ 38Bishop Kenny  
Pine Ridge0 @ 44DeLand  
Out-of-Door Academy24 @ 28Evangelical Christian  
Jay13 @ 55Vernon  
Cypress Lake19 @ 28Barron Collier  
Cottondale0 @ 43Jefferson County  
The Villages Charter21 @ 7Chiefland  
West Gadsden0 @ 41Blountstown  
South Florida HEAT6 @ 51St. Edwards  
Life Academy26 @ 58Westwood Hills Christian  
Cedar Creek Christian12 @ 27Windermere Prep  
Munroe41 @ 21Bronson  
Solid Rock Community14 @ 59Citrus Park Christian  
Masters Academy (Oviedo)45 @ 14Lighthouse Christian  
Freedom (Orlando)49 @ 6Gateway  
Osceola (Kissimmee)35 @ 28Jenkins  
Northeast (Oakland Park)7 @ 0Deerfield Beach  
Riverview (Sarasota)35 @ 0Dunedin  
Genesis Prep0 @ 1Elfers Christian  
Geneva40 @ 19Countryside Christian  
Zephyrhills Christian Academy56 @ 12Academy at the Lakes  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)