Schedule & Scores for Friday, September 11, 2009

ClassAway   HomeLocation
West Orange24 @ 8Freedom (Orlando)  
Somerset Academy18 @ 22Coral Springs Charter  
Lakeland Christian10 @ 21Clearwater Central Catholic  
Dr Phillips9 @ 0Osceola (Kissimmee)  
Jones39 @ 42Lake Highland Prep  
Jupiter Christian45 @ 43Jensen Beach  
East Ridge34 @ 21South Lake  
South Fork30 @ 23Port St. Lucie  
Wekiva6 @ 43Apopka  
Lake Howell0 @ 27Lake Mary  
Seminole (Seminole)26 @ 7Dixie Hollins  
Edgewater31 @ 28Olympia  
Hagerty25 @ 38Lyman  
Poinciana35 @ 0Heritage  
Osceola (Seminole)6 @ 33Clearwater  
Harmony42 @ 8Gateway  
East River0 @ 28Evans  
Winter Park33 @ 9Ocoee  
Dillard14 @ 15Deerfield Beach  
Eau Gallie33 @ 31Satellite  
Astronaut14 @ 20Bayside  
Suncoast20 @ 9Forest Hill  
Martin County13 @ 17St. Cloud  
McArthur36 @ 6Hallandale  
Hialeah-Miami Lakes13 @ 14North Miami  
North Miami Beach8 @ 20Monsignor Pace  
Space Coast10 @ 42Merritt Island  
Melbourne7 @ 12Central (Fort Pierce)  
Okeechobee14 @ 27Avon Park  
Treasure Coast0 @ 37Mainland  
Santaluces0 @ 48Seminole Ridge  
Spanish River7 @ 47Olympic Heights  
Wellington31 @ 39Lake Worth  
Cardinal Newman14 @ 27Benjamin  
Kathleen1 @ 0Lake Region  
Ridge6 @ 21Bartow  
Lakeland28 @ 0Winter Haven  
Haines City12 @ 20Lake Gibson  
Titusville14 @ 28Palm Bay  
University Orlando19 @ 20Cypress Creek  
Deltona32 @ 6Colonial  
Pahokee0 @ 1Inlet Grove  
DeSoto County38 @ 28Booker  
Manatee35 @ 3Palmetto (Palmetto)  
Dade Christian7 @ 36Glades Day  
Gainesville13 @ 16Columbia  
Fletcher13 @ 14Sandalwood  
Wakulla17 @ 14East Gadsden  
Carol City22 @ 35Washington (Miami)  
Dwyer46 @ 0Palm Beach Gardens  
Boyd Anderson6 @ 46St. Thomas Aquinas  
Plantation14 @ 0Cypress Bay  
East Lake7 @ 20Largo  
Miramar14 @ 0Everglades  
Ponte Vedra14 @ 31Episcopal  
Yulee21 @ 19Englewood  
Pace28 @ 48Godby  
Wharton27 @ 13Chamberlain  
Southeast16 @ 20Lakewood Ranch  
Palm Beach Central0 @ 50Glades Central  
Bartram Trail7 @ 49St. Augustine  
Flagler Palm Coast14 @ 33DeLand  
Pine Forest46 @ 14Washington (Pensacola)  
Cardinal Gibbons37 @ 28Hollywood Hills  
White37 @ 22Raines  
Pinellas Park6 @ 7Palm Harbor University  
Western13 @ 20South Broward  
Eastside10 @ 0Santa Fe  
Hialeah57 @ 0Goleman  
Blanche Ely32 @ 6South Plantation  
Leonard14 @ 37Park Vista  
Seabreeze33 @ 14New Smyrna Beach  
North Florida Christian34 @ 0Florida A&M  
Choctawhatchee0 @ 49Niceville  
Providence17 @ 16Bishop Kenny  
Jesuit39 @ 20Sarasota  
Forrest7 @ 45Fleming Island  
Fort Walton Beach38 @ 33Sparkman AL  
Marianna19 @ 3Graceville  
Taravella34 @ 18Coconut Creek  
Clay41 @ 15Palatka  
Taylor County16 @ 12Jefferson County  
Belen Jesuit7 @ 36Columbus  
Leesburg14 @ 20Mount Dora  
Dr Krop27 @ 30Jackson (Miami)  
Buchholz17 @ 20Orange Park  
Newberry21 @ 30Fort White  
Nature Coast Tech38 @ 9Springstead  
Boca Raton17 @ 19Palm Beach Lakes  
Parker27 @ 36Wolfson  
Chiles13 @ 28Rickards  
Forest13 @ 14North Marion  
Lake Mary Prep0 @ 56St. Joseph  
Citrus29 @ 44Chiefland  
Nease35 @ 27Menendez  
First Baptist Academy0 @ 47St. Stephens Episcopal  
Carrollwood Day39 @ 7Masters Academy (Oviedo)  
Ribault27 @ 25First Coast  
Westminster Christian38 @ 0Ransom Everglades  
Dixie County13 @ 14Williston  
Nova7 @ 27Cooper City  
St. Petersburg20 @ 8Lakewood  
Lafayette54 @ 7Oak Hall  
Key West28 @ 0Coral Shores  
Suwannee3 @ 34Madison County  
Archbishop McCarthy41 @ 27Pine Crest  
Walton42 @ 0Ashford Academy AL  
Dunedin7 @ 24Tarpon Springs  
Mitchell20 @ 6Ridgewood  
West Boca Raton17 @ 22Vero Beach  
Centennial0 @ 41Westwood  
Bay14 @ 18Mosley  
John Carroll Catholic46 @ 13Father Lopez  
Eustis7 @ 42Bishop Moore  
Baldwin6 @ 10Stanton  
Jupiter14 @ 34Atlantic (Delray Beach)  
Lake Weir37 @ 7Belleview  
Florida Air Academy6 @ 16Liberty  
Bayshore14 @ 5Port Charlotte  
Spruce Creek3 @ 28Lincoln  
Hardee28 @ 0Sebring  
Shorecrest Prep16 @ 10St. Edwards  
Blake12 @ 35Sickles  
Gibbs6 @ 38Countryside  
Middleburg12 @ 24Ridgeview  
Rutherford31 @ 13Port St. Joe  
Calvary Christian (Ormond Beach)7 @ 21Trinity Christian Academy (Deltona)  
Hilliard0 @ 41West Nassau  
Middleton7 @ 16Plant City  
St. Petersburg Catholic39 @ 6Northside Christian  
Lee6 @ 30Jackson (Jacksonville)  
West Broward0 @ 42Pembroke Pines Charter  
Spoto10 @ 7Alonso  
Ferguson14 @ 28Miami Beach  
River Ridge22 @ 43Gulf  
Eagles View56 @ 43Paxon  
Freeport14 @ 42Milton  
Crescent City45 @ 2First Academy (Orlando)  
Baker8 @ 15Sneads  
Coral Glades7 @ 35Douglas  
Tavares21 @ 0Wildwood  
Chipley13 @ 25Wewahitchka  
Braden River20 @ 28Venice  
Hamilton County0 @ 26Union County  
Orangewood Christian17 @ 14Merritt Island Christian  
Pine Ridge10 @ 17Warner Christian  
Out-of-Door Academy8 @ 30Cardinal Mooney  
PK Yonge6 @ 42Florida State University  
Jay28 @ 7Holmes County  
Taylor6 @ 0Umatilla  
Cottondale0 @ 14Franklin County  
Keswick Christian6 @ 30Bradenton Christian  
Aucilla Christian7 @ 27Christs Church Academy  
Bishop Snyder52 @ 14Bronson  
West Gadsden6 @ 42Crestview  
South Walton14 @ 6Northview  
Florida School for the Deaf10 @ 14Vanguard (Lake Wales)  
St. John's Country Day10 @ 44Arlington Country Day  
Seven Rivers Christian24 @ 41St. John Lutheran  
Beacon of Hope Christian47 @ 13Life Academy  
Sheridan Hills Christian22 @ 0Palmer Trinity  
Geneva Classical Academy38 @ 39Families Instructing Students HomeSchool  
Citrus Park Christian18 @ 20Hillsborough Baptist  
Elfers Christian54 @ 21Academy at the Lakes  
Hernando Christian Academy0 @ 9First Academy (Leesburg)  
Vanguard (Ocala)23 @ 44Trinity Catholic  
Faith Baptist Christian7 @ 13Southwest Florida Christian  
South Florida Prep Christian Academy57 @ 0Zion Lutheran  
Prep Learning Academy35 @ 0Potters House Christian  
Maranatha Christian60 @ 13Solid Rock Community  
Westwood GA 52 @ 22Munroe  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)