Schedule & Scores for Friday, September 7, 2007

ClassAway   HomeLocation
Port Charlotte10 @ 33DeSoto County  
Frostproof13 @ 14Lake Region  
Cypress Creek8 @ 11West Orange  
Satellite13 @ 50Titusville  
Gulliver Prep22 @ 10Archbishop McCarthy  
Lake Placid12 @ 0Celebration  
Auburndale0 @ 27Ridge  
Winter Haven1 @ 0Jenkins  
Jupiter Christian13 @ 9Jensen Beach  
Glades Day25 @ 12Benjamin  
Lake Worth14 @ 41Vero Beach  
East Ridge3 @ 44Osceola (Kissimmee)  
Zion Lutheran72 @ 0Summit Christian  
Ocoee27 @ 21Jones  
Apopka43 @ 3Freedom (Orlando)  
Olympia17 @ 0Evans  
Wekiva7 @ 34University Orlando  
South Lake34 @ 45Forest  
Lake Howell48 @ 41Colonial  
Edgewater28 @ 35Lincoln  
Hagerty7 @ 48Oviedo  
Lake Brantley44 @ 12Lyman  
Poinciana0 @ 42Harmony  
Osceola (Seminole)31 @ 47Clearwater  
Cocoa Beach0 @ 57Eau Gallie  
Winter Park0 @ 24Winter Springs  
Dillard40 @ 22South Broward  
Astronaut31 @ 6Bayside  
Glades Central42 @ 22Palm Beach Central  
Suncoast0 @ 27Cardinal Newman  
DeLand14 @ 30Seminole (Sanford)  
McArthur7 @ 42Hallandale  
Mainland2 @ 6Lake Gibson  
Space Coast14 @ 28Merritt Island  
Palm Bay7 @ 17Rockledge  
Melbourne43 @ 6Viera  
Okeechobee48 @ 0Avon Park  
Treasure Coast30 @ 22Port St. Lucie  
Santaluces2 @ 24Boca Raton  
Wellington0 @ 41West Boca Raton  
Mulberry19 @ 0Agape Christian Academy (Orlando)  
Clearwater Central Catholic15 @ 14Tampa Catholic  
Wildwood20 @ 14Tavares  
Trinity Prep48 @ 23Masters Academy (Oviedo)  
Pahokee39 @ 17Kings Academy  
Manatee14 @ 6Booker  
Mariner25 @ 0East Lee County  
Venice28 @ 0Braden River  
Coral Springs Christian21 @ 6Sheridan Hills Christian  
Dade Christian41 @ 7Florida Christian  
Washington (Pensacola)9 @ 40Choctawhatchee  
Columbia18 @ 19Buchholz  
First Coast0 @ 13Raines  
Robinson6 @ 35Jefferson  
Navarre51 @ 14West Florida  
Northeast (St. Petersburg)34 @ 20Dixie Hollins  
Trinity Christian48 @ 20St. Petersburg Catholic  
Dwyer13 @ 16Palm Beach Gardens  
South Fort Myers14 @ 17Lely  
Boyd Anderson32 @ 26Cypress Bay  
Armwood44 @ 2Wharton  
East Gadsden7 @ 9Suwannee  
East Lake9 @ 7St. Petersburg  
Miramar48 @ 20Monsignor Pace  
Pensacola Catholic25 @ 28Tate  
Sandalwood28 @ 31White  
Killian9 @ 22North Miami Beach  
Pace35 @ 0Gulf Breeze  
South Plantation14 @ 51St. Thomas Aquinas  
Flanagan21 @ 13Stranahan  
Homestead18 @ 28Northwestern  
Southeast9 @ 18Lakewood Ranch  
Trinity Catholic31 @ 6West Port  
South Dade0 @ 30Lakeland  
Pasco7 @ 21Sebring  
Bartram Trail10 @ 17St. Augustine  
Flagler Palm Coast13 @ 21Seabreeze  
Pine Forest14 @ 12Pensacola  
Cardinal Gibbons24 @ 0Northeast (Oakland Park)  
Seminole Ridge55 @ 20Spanish River  
Baker County12 @ 7Bradford  
Tampa Bay Tech20 @ 0Leto  
Union County20 @ 14Hamilton County  
Bishop Kenny24 @ 27Fernandina Beach  
Pinellas Park0 @ 39Lakewood  
Rickards20 @ 35Bainbridge GA  
Western28 @ 29Plantation  
University Christian7 @ 21Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale)  
Hialeah12 @ 33Miami Springs  
Bartow10 @ 20Kathleen  
Fort White40 @ 48Keystone Heights  
Leonard7 @ 36Park Vista  
Trenton17 @ 28The Villages Charter  
Jesuit13 @ 22Newsome  
Marianna43 @ 22Graceville  
Taravella14 @ 20Coral Glades  
Clay17 @ 0West Nassau  
Mount Dora41 @ 0Lecanto  
Taylor County27 @ 21Jefferson County  
Monarch20 @ 11Coral Springs  
Gaither21 @ 48Plant  
Leesburg21 @ 14Central (Brooksville)  
Pope John Paul II6 @ 0Olympic Heights  
Crystal River12 @ 13Dunnellon  
Palatka32 @ 29Vanguard (Ocala)  
Newberry21 @ 14Dixie County  
Nature Coast Tech20 @ 0Springstead  
Edison22 @ 7Jackson (Miami)  
Everglades19 @ 20Hollywood Hills  
Chamberlain7 @ 12Middleton  
Estero0 @ 17North Fort Myers  
Holmes County18 @ 16Freeport  
Orange Park30 @ 31Bolles  
Bloomingdale9 @ 22Spoto  
Chiefland27 @ 28Williston  
Matanzas6 @ 21Ridgeview  
Wolfson37 @ 12Ribault  
Nova19 @ 7Pompano Beach  
South Miami28 @ 2Sunset  
Fort Lauderdale27 @ 14Pembroke Pines Charter  
Lafayette42 @ 14Baldwin  
Leon24 @ 40Wakulla  
Walton27 @ 13Florida A&M  
Dunedin49 @ 0Seminole (Seminole)  
Moore Haven14 @ 38Gateway Charter  
Mitchell33 @ 35Zephyrhills  
East Bay21 @ 24Durant  
Centennial28 @ 26Sebastian River  
Bay24 @ 27Mosley  
Eustis31 @ 21South Sumter  
Lake Weir0 @ 27Citrus  
Episcopal13 @ 34Lee  
Spruce Creek42 @ 7New Smyrna Beach  
Blountstown14 @ 7West Gadsden  
Coral Gables36 @ 12Varela  
Shorecrest Prep20 @ 14St. Edwards  
Holy Trinity Episcopal32 @ 0John Carroll Catholic  
Blake7 @ 14Plant City  
Brandon45 @ 20King  
Calvary Christian (Ormond Beach)27 @ 67Warner Christian  
Neumann20 @ 14Pine Crest  
Palmetto Ridge6 @ 41Naples  
Bradenton Christian0 @ 48Keswick Christian  
West Oaks26 @ 22Orangewood Christian  
Eagles View38 @ 21Providence  
Belleview22 @ 29North Marion  
Crescent City56 @ 14Hawthorne  
Paxon7 @ 48Fletcher  
Baker52 @ 18Franklin County  
Potters House Christian0 @ 38North Florida Christian  
Chipley49 @ 36Northview  
Palm Beach Lakes21 @ 20Atlantic (Delray Beach)  
Lennard7 @ 24Sickles  
Englewood13 @ 28Parker  
PK Yonge6 @ 42Florida State University  
Christs Church Academy28 @ 18St. John's Country Day  
Taylor7 @ 6Florida School for the Deaf  
Cottondale14 @ 42Liberty County  
Ridgewood48 @ 0Wiregrass Ranch  
Ransom Everglades34 @ 0Palmer Trinity  
Bishop Snyder32 @ 28St. Joseph  
Mount Dora Bible0 @ 53Florida Air Academy  
Vernon8 @ 16Jay  
Merritt Island Christian21 @ 20Out-of-Door Academy  
Branford47 @ 30St. John Lutheran  
Marathon7 @ 42Deltona  
Santa Fe Catholic33 @ 0Bishop McLaughlin Catholic  
John Paul II Catholic69 @ 7Maclay  
Cedar Creek Christian0 @ 43Lake Mary Prep  
Hollywood Christian44 @ 35Westminster Christian  
Pine Castle Christian Academy13 @ 17Lake Highland Prep  
Calvary Christian (Clearwater)0 @ 37Indian Rocks Christian  
First Academy (Orlando)34 @ 35Berkeley Prep  
Atlantic (Port Orange)13 @ 42Pine Ridge  
Palmetto (Palmetto)35 @ 0Bayshore  
Riverview (Sarasota)13 @ 16Fort Myers  
Temple Christian (Titusville)22 @ 8Orlando Lutheran Academy  
Spirit of Christ30 @ 0Upperroom Christian  
Providence Christian65 @ 28Heritage Christian  
Parkway Academy12 @ 39Chaminade-Madonna  
Bay Point6 @ 24American Heritage (Plantation)  
Westlake Prep7 @ 44Inlet Grove  
Charlton County GA 28 @ 7Jackson (Jacksonville)  
Crisp Academy GA 7 @ 19Aucilla Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)