Schedule & Scores for Friday, October 26, 2007

ClassAway   HomeLocation
Port Charlotte7 @ 28North Port  
West Orange15 @ 27Olympia  
Satellite15 @ 8Viera  
Sebring23 @ 0Braden River  
Winter Haven17 @ 19Auburndale  
Colonial19 @ 35Timber Creek  
Jones6 @ 40South Sumter  
Jensen Beach28 @ 23Central (Fort Pierce)  
East Ridge16 @ 48Apopka  
Zion Lutheran49 @ 12Highlands Christian  
Wekiva16 @ 21Ocoee  
Freedom (Tampa)9 @ 31Armwood  
Lake Howell42 @ 27Pine Ridge  
Liberty17 @ 20Holy Trinity Episcopal  
Lakewood24 @ 21Northeast (St. Petersburg)  
Dillard27 @ 6Coral Glades  
Eau Gallie10 @ 38Bayside  
Westwood21 @ 0Sebastian River  
Astronaut29 @ 0Cocoa Beach  
Glades Central13 @ 12Pembroke Pines Charter  
Suncoast8 @ 34Cardinal Gibbons  
DeLand14 @ 17Mandarin  
McArthur7 @ 42St. Thomas Aquinas  
Bishop Moore41 @ 23Tavares  
Space Coast0 @ 30Cocoa  
Palm Bay15 @ 22Melbourne  
Vero Beach13 @ 7Seminole Ridge  
Okeechobee49 @ 14Martin County  
Clewiston27 @ 23Inlet Grove  
Central (Brooksville)10 @ 27Tarpon Springs  
Santaluces23 @ 12Treasure Coast  
Spanish River6 @ 56South Fork  
Olympic Heights21 @ 6Forest Hill  
Wellington7 @ 12Palm Beach Central  
Cardinal Newman0 @ 47Pahokee  
Lake Gibson41 @ 18Gainesville  
Lake Region28 @ 31South Lake  
Ridge19 @ 22Lakeland  
Rockledge29 @ 10Merritt Island  
Lake Highland Prep7 @ 12Mount Dora  
Deltona14 @ 18Spruce Creek  
Avon Park0 @ 41DeSoto County  
Clearwater Central Catholic0 @ 27Mitchell  
Trinity Prep16 @ 55Crescent City  
Lehigh28 @ 0East Lee County  
Venice21 @ 7Manatee  
Charlotte17 @ 37Lakewood Ranch  
Kings Academy14 @ 19Glades Day  
St. Edwards0 @ 28Westminster Academy  
Benjamin6 @ 42American Heritage (Delray Beach)  
Dade Christian1 @ 0Archbishop Carroll  
Atlantic (Delray Beach)54 @ 0Leonard  
Largo34 @ 0Seminole (Seminole)  
Bolles31 @ 0West Nassau  
Fletcher21 @ 6Lee  
Madison County28 @ 26Godby  
First Coast20 @ 16Wolfson  
Plant29 @ 22Chamberlain  
St. Augustine42 @ 0Matanzas  
Carol City14 @ 6North Miami  
Dwyer9 @ 0West Boca Raton  
Countryside42 @ 24Clearwater  
South Fort Myers30 @ 0Lemon Bay  
East Gadsden7 @ 21Wakulla  
East Lake35 @ 7Palm Harbor University  
Killian16 @ 14South Dade  
Park Vista10 @ 24Royal Palm Beach  
Southeast27 @ 7Bayshore  
Trinity Catholic20 @ 23Newberry  
Pasco33 @ 0Wiregrass Ranch  
North Marion33 @ 23Williston  
Flagler Palm Coast42 @ 14Sandalwood  
Tampa Bay Tech22 @ 48Middleton  
Sickles10 @ 17Blake  
Springstead13 @ 27Ridgewood  
Union County34 @ 28Dixie County  
Bishop Kenny21 @ 33Raines  
Pensacola33 @ 13Tate  
Rickards13 @ 21Bay  
Crestview10 @ 25Milton  
Florida State University17 @ 7Navarre  
Hallandale0 @ 49Washington (Miami)  
Deerfield Beach20 @ 24Boyd Anderson  
Warner Christian32 @ 0Lighthouse Christian  
Blanche Ely12 @ 51Miramar  
North Florida Christian28 @ 23Taylor County  
Marianna34 @ 14Northview  
Barron Collier49 @ 48Cypress Lake  
Taravella0 @ 12Douglas  
Clay21 @ 14Palatka  
Belen Jesuit33 @ 15Mater Academy Charter  
Gaither7 @ 31Hillsborough  
Leesburg26 @ 12Belleview  
Pope John Paul II23 @ 14St. Andrews  
Nature Coast Tech34 @ 17Hernando  
Edison13 @ 29Monsignor Pace  
West Port23 @ 17Dunnellon  
Bradford42 @ 7Interlachen  
Boca Raton21 @ 7Boynton Beach  
Riverview (Riverview)23 @ 17Wharton  
Chiles12 @ 52Lincoln  
Forest24 @ 33Lake Weir  
Estero13 @ 48Immokalee  
Citrus15 @ 45Crystal River  
Ribault7 @ 16Fernandina Beach  
Chiefland18 @ 10PK Yonge  
Indian Rocks Christian7 @ 32Fort Meade  
King13 @ 19Leto  
Lafayette41 @ 0Hilliard  
Key West49 @ 8Reagan  
Suwannee21 @ 36Baker County  
Jefferson County20 @ 21Hawthorne  
East Bay27 @ 23Newsome  
Centennial41 @ 0Port St. Lucie  
Golden Gate7 @ 43Naples  
Eustis13 @ 31Harmony  
Jupiter3 @ 21Palm Beach Gardens  
Booker36 @ 0Robinson  
Episcopal20 @ 10Trinity Christian  
Blountstown42 @ 26Chipley  
Zephyrhills13 @ 35Gulf  
Brandon56 @ 0Bloomingdale  
Stranahan7 @ 29Monarch  
Calvary Christian (Ormond Beach)0 @ 10Mount Dora Bible  
Umatilla8 @ 6Wildwood  
Melbourne Central Catholic43 @ 14Taylor  
St. Petersburg Catholic21 @ 41Mulberry  
Palmetto Ridge34 @ 23Gulf Coast  
Spoto14 @ 33Jesuit  
Coral Shores19 @ 21Neumann  
Coral Springs Charter47 @ 12North Broward Prep  
Florida A&M63 @ 0John Paul II Catholic  
Hamilton County21 @ 32Fort White  
Orangewood Christian24 @ 0Temple Christian (Titusville)  
Lennard0 @ 10Tampa Catholic  
Sneads14 @ 21Liberty County  
Englewood27 @ 49Forrest  
Dixie Hollins28 @ 31St. Petersburg  
North Fort Myers24 @ 44Fort Myers  
Christs Church Academy14 @ 40Orlando Lutheran Academy  
Keswick Christian56 @ 0Out-of-Door Academy  
Aucilla Christian3 @ 32Graceville  
Pompano Beach0 @ 32Chaminade-Madonna  
Vernon41 @ 27Baker  
Franklin County6 @ 68West Gadsden  
Branford28 @ 61Trenton  
Marathon26 @ 7Ransom Everglades  
Gateway Charter20 @ 27Shorecrest Prep  
Santa Fe Catholic9 @ 34Agape Christian Academy (Orlando)  
South Walton16 @ 14Holmes County  
Northwest Christian0 @ 34Sheridan Hills Christian  
Upperroom Christian24 @ 0Summit Christian  
St. Francis Catholic0 @ 51Hernando Christian Academy  
Bronson0 @ 41Providence  
Munroe8 @ 38Cottondale  
Academy at the Lakes6 @ 62Oak Hall  
Atlantic (Port Orange)25 @ 42Menendez  
Palmetto (Palmetto)20 @ 27Lake Wales  
Spirit of Christ1 @ 0Doral Academy  
Parkway Academy1 @ 0Gulliver Prep  
Bay Point6 @ 14Riverview (Sarasota)  
Westlake Prep48 @ 7Maclay  
LeFlore AL 14 @ 38Pace  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)