Schedule & Scores for Friday, October 14, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Montgomery Catholic48 @ 26Bullock County  
Muscle Shoals21 @ 24Austin  
Clay-Chalkville28 @ 54Minor  
Vestavia Hills7 @ 38Hoover  
Jackson49 @ 50Davidson  
Mountain Brook41 @ 27Oak Mountain  
Opelika38 @ 37Wetumpka  
Tuscaloosa County0 @ 35Spain Park  
Oxford37 @ 3Pell City  
Stanhope Elmore23 @ 34Dothan  
Pelham30 @ 35Chilton County  
Demopolis0 @ 42Enterprise  
Blount18 @ 28Daphne  
Monroe Academy34 @ 14Fort Dale Academy  
Piedmont45 @ 35Ohatchee  
Baker7 @ 42McGill-Toolen  
Bob Jones51 @ 6Grissom  
McAdory38 @ 14Selma  
TR Miller28 @ 23Bayside Academy  
Decatur41 @ 29Hartselle  
Bryant (Cottondale)14 @ 35Bessemer City  
Tallassee26 @ 13Leeds  
Smiths Station7 @ 45Auburn  
Lauderdale County27 @ 7Colbert Heights  
Edgewood Academy0 @ 43Tuscaloosa Academy  
Sweet Water41 @ 6Millry  
Huntsville26 @ 49Hewitt-Trussville  
Handley50 @ 13Dadeville  
Brooks63 @ 13Pope John Paul II  
Pinson Valley31 @ 34Gardendale  
Brantley57 @ 0Florala  
Clarke County21 @ 36Mobile Christian  
Trinity Presbyterian20 @ 7Ashford  
Andalusia35 @ 7WS Neal  
Williamson26 @ 50Citronelle  
East Limestone14 @ 35Russellville  
Montgomery28 @ 14Foley  
Valley27 @ 32Talladega  
Saks27 @ 24Oneonta  
Rain24 @ 21Baldwin County  
Clarke Prep0 @ 49Autauga Academy  
Anniston6 @ 35Hokes Bluff  
Johnson (Thomaston)50 @ 6McIntosh  
Athens7 @ 20Hazel Green  
Carroll45 @ 0Escambia County  
Lee (Huntsville)20 @ 42Lawrence County  
Briarwood Christian43 @ 21Shelby County  
Southside (Selma)44 @ 16Central (Hayneville)  
Lanier10 @ 13Park Crossing  
Calera42 @ 32Sumter Central  
Straughn37 @ 48Daleville  
Long30 @ 21Samson  
Woodland13 @ 56Lanett  
Jordan34 @ 6Curry  
Haleyville42 @ 6Dora  
LeFlore30 @ 20Robertsdale  
Fairview40 @ 50Hayden  
Faith Academy37 @ 12Wilcox Central  
Houston Academy8 @ 34Slocomb  
Sardis18 @ 44Madison County  
Elmore County49 @ 21Holtville  
Randolph County61 @ 41Weaver  
Buckhorn14 @ 21James Clemens  
Plainview0 @ 20Sylvania  
North Jackson7 @ 49Madison Academy  
Cleburne County14 @ 54Beauregard  
St. Lukes Episcopal54 @ 75Washington County  
Berry32 @ 20Marion County  
Jefferson Davis41 @ 29Prattville  
Cedar Bluff41 @ 12Jacksonville Christian Academy  
Glenwood18 @ 42Bessemer Academy  
Providence Christian14 @ 29Wicksburg  
Guntersville25 @ 36Alexandria  
Corner34 @ 24Springville  
Moody35 @ 39St. Clair County  
Beulah7 @ 34Pike County  
Carroll Catholic14 @ 48Ramsay  
Pickens Academy20 @ 21Jackson Academy  
Sparkman27 @ 62Gadsden City  
Escambia Academy39 @ 0Lighthouse Christian FL  
Macon-East Montgomery Academy19 @ 22Cornerstone Christian (Columbiana)  
Susan Moore35 @ 21Vinemont  
Dale County7 @ 40St. James  
Sheffield21 @ 24Lamar County  
Vincent15 @ 40Reeltown  
Bibb County19 @ 0West Blocton  
Glencoe28 @ 35Wellborn  
Brookwood14 @ 61Hillcrest (Tuscaloosa)  
Greensboro32 @ 0Oak Grove  
Luverne15 @ 50Elba  
Crenshaw Christian Academy13 @ 56Abbeville Christian Academy  
New Hope28 @ 42Geraldine  
Sipsey Valley36 @ 52Hale County  
Collinsville0 @ 34Sand Rock  
Scottsboro56 @ 14Boaz  
American Christian Academy42 @ 6Midfield  
White Plains20 @ 60Jacksonville  
Douglas6 @ 67Arab  
Barbour County20 @ 36Cottonwood  
Ariton54 @ 46Abbeville  
West Limestone56 @ 32Central (Florence)  
East Lawrence20 @ 35Clements  
Lynn33 @ 26Shoals Christian  
Lexington6 @ 49Colbert County  
Comer14 @ 33Prattville Christian Academy  
Cherokee County57 @ 22Ashville  
Cleveland20 @ 21Tarrant  
Geneva23 @ 55Opp  
Excel0 @ 29Flomaton  
Marengo Academy35 @ 19Evangel Christian  
Falkville47 @ 14Winston County  
Headland14 @ 55Eufaula  
Isabella35 @ 14Notasulga  
Satsuma36 @ 12Monroe County  
Priceville7 @ 48Wilson  
Zion Chapel56 @ 22Calhoun  
East Memorial Christian Academy56 @ 58Lighthouse HomeSchool  
Locust Fork42 @ 27Hanceville  
Pleasant Home9 @ 57Georgiana  
Winfield0 @ 44Fayette County  
Rehobeth0 @ 28Charles Henderson  
Central of Coosa County22 @ 39Montgomery Academy  
Kingwood Christian34 @ 70Lakeside  
Choctaw County15 @ 48Southern Choctaw  
Montevallo21 @ 56Gordo  
Danville14 @ 41Deshler  
Goshen27 @ 49New Brockton  
Kate Duncan Smith DAR21 @ 56Randolph  
Sparta Academy6 @ 50Chambers Academy  
Houston County55 @ 14Kinston  
Dallas County41 @ 14Jemison  
Pisgah20 @ 14North Sand Mountain  
West Morgan22 @ 15Elkmont  
Southern Academy20 @ 33South Choctaw Academy  
Sumter Academy13 @ 52Patrician Academy  
Good Hope6 @ 50West Point  
Gaylesville18 @ 21Coosa Christian  
Holt8 @ 49Northside  
Cottage Hill Christian Academy30 @ 48Hillcrest (Evergreen)  
Columbia20 @ 54Florence  
Pike Liberal Arts45 @ 0Hooper Academy  
Autaugaville0 @ 55Maplesville  
Talladega County Central56 @ 12Appalachian  
Thorsby7 @ 41Billingsley  
Sumiton Christian20 @ 42Decatur Heritage Christian Academy  
Winterboro0 @ 36Wadley  
Cold Springs21 @ 50Tanner  
Evangel Christian Academy49 @ 25Coosa Valley Academy  
Gaston53 @ 10Westbrook Christian  
Carbon Hill16 @ 54Oakman  
South Lamar49 @ 7Brilliant  
Greene County12 @ 48Aliceville  
Ward Military Academy26 @ 48Ezekiel Academy  
Verbena50 @ 15Marion  
Fayetteville0 @ 7Horseshoe Bend  
Red Level12 @ 27McKenzie  
Marengo22 @ 56Linden  
Waterloo29 @ 20Phillips  
Woodville20 @ 8Valley Head  
Holy Spirit Catholic0 @ 45Spring Garden  
Vina12 @ 34Hackleburg  
Southeastern45 @ 60Meek  
New Life Christian84 @ 66First Assembly Christian  
Chilton Christian Academy6 @ 69Clay County Christian Academy  
Brooklane Baptist48 @ 8Meadowview Christian  
Lee (Montgomery)28 @ 59Central (Phenix City)  
Southside (Gadsden)35 @ 56Cullman  
Shields0 @ 68Fruitdale  
Asbury27 @ 47Ider  
Cahawba Christian Academy26 @ 50Victory Baptist  
Chickasaw29 @ 38Leroy  
Helena35 @ 24Russell  
Jemison54 @ 28Ardmore  
St. Andrews-Sewanee TN 0 @ 2Freedom Academy  
Heritage Christian GA 26 @ 34Ballard Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)