Schedule & Scores for Thursday, October 30, 2014:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
7A / 6A Bob Jones38 @ 31Austin  
6A Northridge28 @ 14Walker  
5A Etowah40 @ 14St. Clair County  
6A / 4A Athens17 @ 28Deshler  
4A / 3A Oak Grove26 @ 30Fultondale  
3A Winfield27 @ 34Lamar County  
1A / 4A Lynn6 @ 52Carbon Hill  
5A Johnson (Huntsville)49 @ 14Butler  
7A McGill-Toolen35 @ 31Foley  
7A / 6A Buckhorn14 @ 40Muscle Shoals  
6A / 7A Clay-Chalkville59 @ 28Hewitt-Trussville  
6A Spanish Fort35 @ 0Citronelle  
7A / 6A Spain Park30 @ 7Bessemer City  
7A / 6A Mountain Brook24 @ 26Huffman  
6A / 7A Hartselle28 @ 27Hazel Green  
7A / 6A Tuscaloosa County12 @ 24Homewood  
6A Gardendale55 @ 38Pelham  
6A / 5A Hillcrest (Tuscaloosa)39 @ 29Demopolis  
4A / 5A Dadeville27 @ 0Eufaula  
6A Blount9 @ 50Saraland  
7A Bryant (Irvington)7 @ 56Murphy  
7A / 6A Huntsville20 @ 50Florence  
Tuscaloosa Academy36 @ 34South Choctaw Academy  
3A / 5A Hillcrest (Evergreen)7 @ 34Greenville  
6A / 5A Russell County22 @ 56Beauregard  
5A / 6A Calera39 @ 28Chilton County  
1A / 2A Loachapoka0 @ 33Reeltown  
5A Pleasant Grove21 @ 7Helena  
3A / 2A Gordo50 @ 7Pickens County  
6A Pinson Valley9 @ 27Minor  
2A / 3A Fyffe59 @ 28Plainview  
4A / 5A Fayette County6 @ 34Jordan  
7A / 4A James Clemens46 @ 7Hamilton  
6A / 7A Chelsea33 @ 20Thompson  
5A / 4A Lincoln27 @ 38Childersburg  
3A / 5A Comer24 @ 52Sylacauga  
3A Geneva24 @ 35Daleville  
5A / 4A Alexandria53 @ 21Cherokee County  
3A / 4A Geraldine41 @ 14Crossville  
5A Lanier12 @ 21Fairfield  
4A / 5A Munford33 @ 7Talladega  
4A / 5A Southside (Selma)30 @ 43Dallas County  
2A / 1A Woodland25 @ 6Wadley  
Lowndes Academy26 @ 41Autauga Academy  
5A / 3A Fairview35 @ 27Vinemont  
3A Ohatchee26 @ 34Ragland  
4A / 3A Cleburne County10 @ 17Glencoe  
3A / 2A Sylvania6 @ 30Ider  
5A Central (Tuscaloosa)0 @ 13Parker  
6A / 7A Carver (Montgomery)22 @ 19Jefferson Davis  
1A / 3A Cedar Bluff0 @ 42Sand Rock  
4A / 3A Rogers27 @ 26Sheffield  
3A / 2A North Sand Mountain20 @ 37Section  
4A / 5A Cordova32 @ 10Corner  
7A / 6A Sparkman30 @ 17Brewer  
2A / 3A Geneva County7 @ 37Slocomb  
1A / 2A Hackleburg34 @ 19Phil Campbell  
4A / 3A Pennington21 @ 28Susan Moore  
1A / 4A Akron6 @ 31Northside  
1A / 2A Hubbertville41 @ 19Tharptown  
4A / 5A Priceville21 @ 52West Point  
1A / 2A Talladega County Central42 @ 40Vincent  
6A / 4A Brookwood44 @ 8Holt  
4A Hokes Bluff31 @ 29Locust Fork  
2A / 1A Collinsville46 @ 18Valley Head  
4A / 3A Headland49 @ 7Abbeville  
1A / 2A Pleasant Home6 @ 16Samson  
4A / 3A East Lawrence35 @ 36West Morgan  
5A / 4A Hayden53 @ 14Curry  
2A / 3A Cottonwood40 @ 20Wicksburg  
3A Ashville12 @ 33Pisgah  
2A Southeastern6 @ 36Cleveland  
4A Satsuma49 @ 48Chickasaw  
3A / 2A Pleasant Valley14 @ 36Gaston  
1A / 4A Billingsley38 @ 15Montevallo  
1A RA Hubbard31 @ 24Brilliant  
1A / 2A South Lamar20 @ 21Sulligent  
2A / 1A Hatch68 @ 20Autaugaville  
3A / 4A Brindlee Mountain21 @ 6Kate Duncan Smith DAR  
4A / 3A Elkmont42 @ 14Clements  
1A Donoho62 @ 0Coosa Christian  
2A / 3A Cold Springs39 @ 13Holly Pond  
Evangel Christian Academy38 @ 0South Montgomery County Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)