Schedule & Scores for Friday, September 18, 2009:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Montgomery Catholic19 @ 30Bullock County  
Muscle Shoals55 @ 8Butler  
Davidson38 @ 0Baker  
Auburn48 @ 9Northview  
Clay-Chalkville27 @ 6Pell City  
Jackson33 @ 6Andalusia  
Austin37 @ 12Hazel Green  
Fort Payne14 @ 19Southside (Gadsden)  
UMS-Wright Prep45 @ 17Clarke County  
Daphne14 @ 28McGill-Toolen  
Pelham38 @ 37Vestavia Hills  
Central (Hayneville)14 @ 62TR Miller  
Fairhope45 @ 6Baldwin County  
St. Pauls Episcopal35 @ 14LeFlore  
Wenonah29 @ 7Central (Tuscaloosa)  
Blount18 @ 35Theodore  
Enterprise24 @ 27Opelika  
Foley35 @ 7Robertsdale  
Dothan30 @ 21Smiths Station  
Russellville13 @ 27Hartselle  
Piedmont15 @ 6Tarrant  
Gadsden City28 @ 0Oxford  
Tuscaloosa Academy0 @ 49Prattville Christian Academy  
Leeds43 @ 0Weaver  
Beauregard7 @ 13Eufaula  
Bryant (Cottondale)14 @ 25Northridge  
Madison Academy35 @ 7Lauderdale County  
Dora33 @ 34Corner  
Madison County14 @ 21Arab  
Handley28 @ 0Central of Coosa County  
Brooks40 @ 0Lawrence County  
Bessemer City8 @ 7Jackson-Olin  
Deshler34 @ 7Rogers  
East Limestone16 @ 48Athens  
Valley31 @ 7Charles Henderson  
Saks21 @ 14Munford  
Sylacauga28 @ 34Shelby County  
Rain30 @ 14Hillcrest (Evergreen)  
Clarke Prep22 @ 8Meadowview Christian  
Horseshoe Bend15 @ 41Lanett  
Johnson (Thomaston)30 @ 28Akron  
Greenville41 @ 6Selma  
Huffman8 @ 27Shades Valley  
Thompson0 @ 28Hoover  
Briarwood Christian28 @ 0Moody  
Southside (Selma)6 @ 8Greensboro  
Lanier8 @ 21Jefferson Davis  
Calera7 @ 48Bibb County  
Straughn0 @ 27Bayside Academy  
WS Neal0 @ 58Thomasville  
Woodland21 @ 7Ohatchee  
Haleyville0 @ 12Fayette County  
Jacksonville22 @ 21Alexandria  
Grissom0 @ 49Bob Jones  
Childersburg14 @ 20Lincoln  
Randolph County43 @ 36Ranburne  
Buckhorn31 @ 21Sparkman  
Albertville14 @ 13Etowah  
Gulf Shores27 @ 43Vigor  
Cleburne County14 @ 21Anniston  
Sylvania42 @ 0Brindlee Mountain  
Parker16 @ 28Decatur  
Cedar Bluff49 @ 24Valley Head  
Escambia County6 @ 44Spanish Fort  
North Sand Mountain0 @ 47Fyffe  
Beulah18 @ 26Marbury  
Pickens Academy22 @ 28Escambia Academy  
Geneva County29 @ 14Providence Christian  
Elba13 @ 12Long  
Dale County7 @ 33Geneva  
Wilcox Academy0 @ 42Monroe Academy  
Hubbertville7 @ 28Berry  
Ider39 @ 7Section  
Hooper Academy7 @ 42Fort Dale Academy  
Talladega12 @ 41Chelsea  
St. Clair County13 @ 22Hokes Bluff  
Parrish27 @ 22Meek  
Sheffield21 @ 22West Limestone  
Glencoe7 @ 6White Plains  
Brookwood0 @ 28Fairfield  
Luverne56 @ 0Calhoun  
New Hope0 @ 28Susan Moore  
Alabama Christian Academy14 @ 6Holtville  
Scottsboro7 @ 28Boaz  
Douglas6 @ 14Guntersville  
Samson14 @ 41Houston Academy  
Westminster Christian6 @ 42Hatton  
Ariton0 @ 56Brantley  
East Lawrence8 @ 48Central (Florence)  
Lynn36 @ 2South Lamar  
Loachapoka45 @ 0Verbena  
Morgan Academy0 @ 14Lee-Scott Academy  
Wicksburg21 @ 14Headland  
Winston County27 @ 0Falkville  
Booker T Washington27 @ 13Carroll  
Cherokee County42 @ 14Oneonta  
Ashford Academy0 @ 48Crenshaw Christian Academy  
Leroy27 @ 21Flomaton  
Pike County36 @ 8Slocomb  
St. Jude Educational Institute48 @ 0Marion  
Hale County6 @ 34Pickens County  
Priceville14 @ 64Plainview  
West Blocton0 @ 20Gordo  
Pleasant Valley18 @ 24Wellborn  
Billingsley12 @ 14Autaugaville  
Sumter Central0 @ 14Aliceville  
Locust Fork26 @ 0Ashville  
RA Hubbard36 @ 0Vina  
Pleasant Home0 @ 49McKenzie  
Curry6 @ 35Cullman  
Cordova41 @ 14Northside  
Rehobeth12 @ 24Tallassee  
Fruitdale0 @ 8Sweet Water  
Lakeside0 @ 44Edgewood Academy  
Kingwood Christian0 @ 41Marengo Academy  
Highland Home0 @ 14Hatch  
South Choctaw Academy20 @ 14Jackson Academy  
Montevallo35 @ 9Comer  
Pennington13 @ 39Hanceville  
Florala20 @ 52Kinston  
Goshen0 @ 34Reeltown  
Kate Duncan Smith DAR7 @ 35Fairview  
Colbert Heights22 @ 23Colbert County  
Elkmont35 @ 20West Morgan  
Sparta Academy0 @ 38Patrician Academy  
Dallas County22 @ 14Holt  
Pisgah41 @ 14Crossville  
Cottage Hill Christian Academy20 @ 26Choctaw County  
Brilliant0 @ 18Marion County  
Columbia13 @ 54North Jackson  
Talladega County Central14 @ 7Wadley  
Blacksher9 @ 22McIntosh  
Thorsby8 @ 39Fultondale  
Sumiton Christian9 @ 42Greene County  
Cold Springs0 @ 42Cleveland  
Evangel Christian Academy14 @ 54Southern Academy  
Gaston49 @ 28Spring Garden  
West End (Walnut Grove)7 @ 32Westbrook Christian  
Clements6 @ 31Tanner  
Appalachian53 @ 6St. Bernard Prep  
Holly Pond0 @ 42Sardis  
Essex6 @ 61Maplesville  
Ward Military Academy0 @ 42Cornerstone Christian (Columbiana)  
Shades Mountain Christian3 @ 51Vincent  
Fayetteville24 @ 20Notasulga  
Red Level6 @ 45Millry  
Marengo33 @ 18Sunshine  
Victory Christian10 @ 22Coosa Christian  
Jefferson Christian Academy6 @ 51Jacksonville Christian Academy  
Central (Phenix City)16 @ 12Russell County  
Carver (Montgomery)32 @ 14Demopolis  
Lee (Montgomery)17 @ 0Russell  
Johnson (Huntsville)25 @ 8Lee (Huntsville)  
Skyline0 @ 32Gaylesville  
Shields14 @ 41Coffeeville  
Lineville0 @ 14Clay County  
Livingston18 @ 27Jemison  
Dixie Academy7 @ 20Coosa Valley Academy  
Lighthouse Christian0 @ 1Tuscaloosa Christian  
Shaw GA 0 @ 35Stanhope Elmore  
Lakeside LA 0 @ 44Edgewood Academy  
Tate FL 43 @ 14Satsuma  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)